Ohjelma

Alta löydät Funky Elephant -festivaalin ohjelman ja aikataulun.
Tsekkaa artistiesittelyt ja teema-alueiden esittelyt linkkien takaa!

Tai lataa puhelimeesi tai printtaa itsellesi aikataulu festarille mukaan alta:
Lauantain aikataulu (PDF) >>
Sunnuntain aikataulu (PDF) >>

HUOM! Tropical Splashin musiikkiohjelma siirtyy Stadin Panimon viihtyisiin tiloihin. Tanssipingiksen mestaruusturnaus jää valitettavasti tämän myötä toteutumatta, next time!

Lauantai 9.9.2017
klo 15 – 02 | Festivaalialue avautuu klo 15

Elephant Stage
16:45 Maria Gasolina
18:30 Nicole Willis & Banda Palomita
20:30 Omar (UK)
MC’t: Bunuel & Njassa

Funky Submarine (Tiivistämö)
17:45 Tre-Funk III
19:45 Es-Ow & The Ridial Band (SEN/CMR/COG/ESP/FIN)
22:00 Aleh Ferreira & Brazilian Locomotiva (BRA/FIN)
00:00 Lexsoul Dancemachine (EST)
Estonian Funk Embassy DJ´s (EST)

Wall of Sound (Lämpö)
Alueen ohjelmaesittely >>
15:00 Mr. Krabbz
16:00 Selekta Root
17:00 Kupla
18:00 Tree of Dub
19:00 Super Janne
20:00 Poorman Dub Sound
21:30 Ivah Sound
23:30 Ackboo ft. Ras Hassen Ti (FRA)

Basso Terrace
(Lämmön terassi)

Alueen ohjelmaesittely >>
15:00 Ras Kurmas & Fyah I
16:00 Healing of The Nation Sound System
18:00 DJ Focus (Flow Mo Sounds)
22:00 Autuas
22:45 Selecta Andor
23:45 Trey
00:30 Helsinki Jungle Mafia

Tropical Splash
–> Stadin Panimo

klo 15-18: Tanssipingiksen mestaruusturnaus, DJ Funky Ville

18:00 DJ Pirata Boing
19:00 DJ Luciana Rios
20:00 DJ Kuosi K (Step’in Sound)
21:00 DJ Jokakeli
22:00 DJ Nappy G (USA)
23:00 DJ Hugo Mendez (Sofrito, UK)

Funky Family Zone
16:00 Hoippu Orkesteri
18:00 BaranBand (IRN/FIN)
20:00 Circus Johku
21:30 Aarnikotkat

klo 15-22: Manic Pixie Dream Horse Show, Maija Kivi

Sirkus Magenta
17-19 Pop-up–esityksiä eri puolilla aluetta (Sirkus Magenta)

3D Shadow Club
Lue lisää > >
17:00 Timo Tuhkanen: Experience (7,5 tuntia taidetta)
18:00 Riika Theresa Innanen, performanssi
21:30 Timo Tuhkanen: Experience
23:00 Riika Theresa Innanen, performanssi
23:30 Timo Tuhkanen: Experience

Backyard Bayou
Space Hybris (performanssi)
(Kati Köykkä)
Esitysajat: 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30, 21:30, 22:30

Feel Good Garden
Alueen ohjelmaesittely >>
15:00 Avajaisseremonia
15:15 Taru of Hearts (runoja rakkaudesta)
15:30 Simon Yearwood
(open floor dance)
16:30 DJ Illuvial
17:30 Funky Yoga (Mila Laine)
18:00 Zoltán Lakner LIVE
18:45 Juicy Naurujooga
(Henna Länsipää)

19:45 Maisa Tikka & Keiju
(Keijo Koskenharju)
LIVE
20:45 Aliisa Aurora LIVE
22:00 Mysterose Garden LIVE
23:00 Ultimate chillout

Unity Haven
(Studio Magito)

Balkan Fever Oriental Sound System klo 19 – 01:30
DJ Borzin, DJ Arabellum & Vladimir Kekez (perkussiot)

22:30 Yilan Kabilesi / American Cabaret Belly Dance Troupe
Arabellum / Oriental burlesque
23:30 Yilan Kabilesi / Duo Tiitta & Sanna
Yilan Kabilesi / Solo Marion

Sunnuntai 10.9.2017
klo 11 – 19

Funky Family Zone
12:30 Afromusiikkityöpaja lapsille (Menard Mponda)
13:30 Pomppulinnan Kreivi
15:00 Circus Johku
15:30 Ndioba (SEN)
17:30 The Funky Sound Foundation

klo 12-19: Manic Pixie Dream Horse Show (Maija Kivi)

Funky Submarine (Tiivistämö)
13:30 Walde Arthur
14.15 TBR
14:45 Breakdance-työpaja (DJ Focus / Flow Mo Sounds)
15:30 Satu
16:15 Hassan Maikal
16:45 Breakdance-työpaja (DJ Focus / Flow Mo Sounds)
17:30 Bentality
18:15 MC Koo

Wall of Sound (Lämpö)
Alueen ohjelmaesittely >>
klo 11-16: Reggaebrunssi

11:00 JahtafarI
13:00 Salamari Sound
15:00 Ivah Sound

Basso Terrace
(Lämmön terassi)

Alueen ohjelmaesittely >>
12:00 Ras Kurmas
13:00 Fyah I
14:00 Trey
15:00 Mr. Krabbz
16:30 Decim8
18:30 Trey

Feel Good Garden
Alueen ohjelmaesittely >>
13:00 Acro Yoga -jamit
(Circus Johku)
15:00 Julia Adal
15:30 Yoga for Families.
16:20 Dog Dance Show (Nadja Böckerman & Flow)
17:00 Capoeira Roda
18:00 DJ Funky Ville
18:50 Päätösseremonia

3D Shadow Club
Lue lisää > >
klo 15-18: Open stage

Tropical Splash
–> Stadin Panimo

13:00 DJ Santos
14:30 DJ Janski
16:00 DJ Klaus Wing
17:30 DJ The Last

Unity Haven
(Studio Magito)

klo 12-19: Start Up Refugees presents Baghdad Barbers
Tervetuloa leikkauttamaan hiuksesi!